MLL:n pronssiset ansiomerkit Kevyen pitkäaikaisille toimijoille

posted in: Uutiset | 0

Mannerheimin Lastensuojeluliitto on myöntänyt pronssiset ansiomerkit Keskosperheiden yhdistys Kevyen pitkäaikaisille toimijoille Johanna Toivaselle, Katriina Pasaselle ja Satu Ramslandille.

Johanna Toivanen on ollut mukana Kevyen toiminnassa jo vuodesta 2014 toimien rahastonhoitajana, varapuheenjohtajana ja puheenjohtajana. Katriina Pasanen on toiminut hallituksen jäsenenä, sihteerinä, varapuheenjohtajana ja ollut aktiivisesti mukana yhdistyksen toiminnassa vuodesta 2015. Satu Ramsland on ollut mukana toiminnassa vuodesta 2016 ja toiminut Kevyen puheenjohtajana, hallituksen jäsenenä ja nettisivuvastaavana. Johanna, Katriina ja Satu ovat jatkaneet Kevyen aktiivisina vapaaehtoisina myös hallituskautensa jälkeenkin edistäen keskosperheiden hyvinvointia ja jakaen arvokasta tietoa yhdistyksen toiminnasta hallituksen uusille toimijoille. 

Kevyen hallitus onnittelee Johannaa, Katriinaa ja Satua ja kiittää heitä pitkäaikaisesta vapaaehtoistyöstä Kevyen riveissä!   

Kuvassa vasemmalta oikealle: Johanna Toivanen, Katriina Pasanen ja Satu Ramsland.